Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

suprasl-2019

Termin: 27-29.09.2019

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę na Podlasie do następujących miejsc: Tykocin – Białystok – Supraśl – Kruszyniany – Święta Góra Grabarka – Pratulin – Kostomłoty – Kodeń – Jabłeczna

1 dzień (27.09.2019 piątek):
Wyjazd ok. godz. 2:00. Nocny przejazd na Podlasie. Ok. godz. 9:00 przyjazd do Tykocina i zwiedzanie Wielkiej Synagogi z XVII wieku, rynku w Tykocinie z pomnikiem hetmana Stefana Czarnieckiego, kościoła parafialnego pw. Świętej Trójcy i zamku (z zewnątrz). Dalszy przejazd do Sanktuarium Różanystok – krótkie nawiedzenie Sanktuarium z Cudownym obrazem Matki Bożej. Dalszy przejazd do Sokółki i Msza Św. w Kościele św. Antoniego Padewskiego, nawiedzenie Sanktuarium – miejsce Cudu Eucharystycznego. Przejazd do wioski Bohoniki – zwiedzanie meczetu tatarskiego i zapoznanie się z historią i symboliką Islamu. Przejazd przez miejscowość Krynki (synagoga) do tatarskiej wioski Kruszyniany, wejście do meczetu i na cmentarz tatarski.
Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Białegostoku.

2 dzień (28.09.2019 sobota):
Po śniadaniu przejazd do miejscowości Wasilków i zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie: Msza Św., grota, wzgórze tysięcy pątniczych krzyży, cudowne źródełko. Dalszy przejazd do Supraśla i zwiedzanie Cerkwii – Monasteru Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Jana Teologa oraz zwiedzanie Muzeum Ikon w Supraślu (bilet normalny 15zł/os., bilet ulgowy 8zł/os.). Po południu przyjazd do stalicy Podlasia – Białegostoku i zwiedzanie Kościoła Miłosierdzia Bożego, w którym znajduje się relikwie Błogosławionego ks. Michała Sopoćko (spowiednik św. Faustyny Kowalskiej, założyciel Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego). Spacer po centrum: Pałac Branickich (10zł, ulgowy 5zł), Rynek Kościuszki, Kościół Farny, Cerkiew św. Mikołaja w Białymstoku. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień (29.09.2019 niedziela):
Po śniadaniu przejazd do miejscowości Grabarka. Tłumnie odwiedzana przez Pielgrzymów Święta Góra Grabarka to centralne miejsce kultu prawosławnych żyjących w Polsce (Cerkiew z ikonami, Góra Krzyży). Zwiedzanie Klasztoru na Świętej Górze Grabarce z piękną drewnianą cerkwią i górą usłaną krzyżami. Dalszy przejazd do Pratulina i krótkie nawiedzenie Sanktuarium Męczenników Podlaskich. Po południu przyjazd do Kodnia i Msza św. w bazylice – Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia – Matki Jedności. Obiad w Domu Pielgrzyma. Ok. godz. 16:00 wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce ok. północy i zakończenie pielgrzymki.

 

Cena: 600 złotych /os.

 Cena obejmuje:

  • Transport komfortowym i klimatyzowanym autokarem
  • Opieka pilota-przewodnika
  • Zakwaterowanie – 2 noclegi w hotelu (pokoje 2-,3-osobowe z łazienkami)
  • Obiad w drugim dniu przed wyjazdem w drogę powrotną
  • 2 x śniadanie i 2 x obiadokolacja w hotelu
  • Ubezpieczenie: NNW, KL

 Cena nie obejmuje:

  • Kosztów biletów wstępów do zwiedzanych obiektów
  • Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie

 

drukuj-nowy   kalendarz-nowy
drukuj   rezerwuj
Początek strony