Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

bawaria-2019

Termin: 20-23.08.2019

Największy i najbardziej wysunięty na południe kraj związkowy Niemiec to region bogaty w przyrodę, dziedzictwo kulturowe, żywe tradycje i serdeczną gościnność. Malownicze wioski, średniowieczne miasta i bawarska stolica, Monachium, to epitomy autentyczności.

1 dzień (wtorek 20.08.2019):
Wyjazd w godzinach porannych (ok. 4:00), przejazd przez Czechy do Austrii. Po południu przyjazd do Salzburga zwanego Alpejskim Rzymem (miejsce urodzenia W.A. Mozarta) i spacer po Starym Mieście (wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO): Katedra, Kościół Franciszkański (Msza Św.), Kościół św. Piotra. Wieczorem przyjazd do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

2 dzień (środa 21.08.2019):
Po śniadaniu przejazd do Marktl am Inn, gdzie w Wielką Sobotę 16.04.1927 roku urodził się Papież Benedykt XVI i został ochrzczony w kościele parafialnym św. Oswalda. Przejazd i zwiedzanie Altőting – miasteczka nazywanego sercem Bawarii: Sanktuarium Czarnej Madonny – Gnadenkapelle (Msza Św.) i miejsc związanych z życiem i śmiercią Św. Konrada. Po południu przejazd do Klasztoru Benedyktyńskiego w Andechs (miejsce urodzin św. Jadwigi). Wieczorem przyjazd do hotelu na obiadokolację i nocleg w okolicach Garmisch-Partenkirchen.

3 dzień (czwartek 22.08.2019):
Po śniadaniu przejazd w okolice Füssen w Alpach Bawarskich, zwiedzanie zamków Hochenschwangau (z zewnątrz) i Neuschwanstein (ostatnia rezydencja legendarnego króla Ludwika Bawarskiego), spacer na Marienbrücke (Most Marii), położony dokładnie naprzeciw zamku nad prawie stumetrową przepaścią z wodospadem na dnie. Przejazd malowniczymi trasami widokowymi wśród błękitnych jezior austriackiego Tyrolu. Wizyta w klasztorze i bazylice pielgrzymkowej w Ettal – jednym z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech (Msza Św.). Na miejscu możliwość zakupu miejscowych wyrobów winiarskich i piwowarskich wyrabianych od setek lat przez mieszkających tutaj Benedyktynów. Na koniec przejazd do pobliskiego Garmisch-Partenkirchen, krótki spacer po zimowej stolicy Niemiec (najbardziej znanej miejscowości wypoczynkowej w niemieckich Alpach, położonej u stóp najwyższej góry – Zugspitze). Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień (piątek 23.08.2019):
Po śniadaniu przejazd do stolicy Bawarii i jednocześnie jej największego miasta – Monachium. Spacer po starówce od Karlsplatz przez katedrę (Frauenkirche), Marienplatz, ratusz i rezydencję miejską królewskiego rodu Wittelsbachów, poprzez urocze zakamarki pełne starodawnych piwiarni i sklepików z antykami. Msza Św. W godzinach popołudniowych wyjazd do kraju. Przyjazd na miejsce i zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach nocnych.

Cena: 1260 złotych /os.

 Cena obejmuje:

 • Przejazd podczas realizacji pielgrzymki autokarem turystycznym
 • 3 noclegi w hotelach*** (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)
 • 3 śniadania i 3 obiadokolacje
 • Opieka pilota wycieczek zagranicznych
 • Rezerwacje Mszy Św. - każdego dnia przewidziany jest czas na Mszę Świętą
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 Cena nie obejmuje:

 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników miejscowych, słuchawki, opłaty turystyczne związane z realizacją programu – ok. 40 EUR/os. (zbierane w autokarze )
 • Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie, napojów do obiadokolacji
 • Dodatkowych ubezpieczeń (kosztów leczenia chorób przewlekłych, kosztów rezygnacji z pielgrzymki)

Informacje:

 • Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Dokumenty potrzebne w podróży – dowód osobisty lub ważny paszport

 

drukuj-nowy   kalendarz-nowy
drukuj   rezerwuj
Początek strony