Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

medjugorie-2019

Termin: 24-30.08.2019

Medjugorje jest miejscowością w Bośni i Hercegowinie odwiedzaną tłumnie przez rzesze pielgrzymów z całego świata. Według relacji, sześciorga młodych parafian, Matka Boska "objawia" się im codziennie od 24 czerwca 1981 roku na Wzgórzu Objawień. Określana jako Królowa Pokoju lub "Gospa" przekazuje, gronu widzących, orędzia dla Kościoła i świata. Medjugorie odwiedzają liczne grupy ludzi, doznając tam nieraz nawrócenia i gruntownej przemiany życia.

1 dzień (24.08.2019 sobota):
Msza Św. o godz. 4:30, wyjazd o godz. 5:00. Przejazd przez Słowację na Węgry do Esztergom i krótkie nawiedzenie Bazyliki – największego kościoła
na Węgrzech. Po południu przyjazd do Budapesztu, przejazd przez miasto autokarem - zwiedzanie: Parlament – symbol miasta, Opera, Bazylika Św. Stefana. Obiadokolacja w restauracji i wieczorny rejs statkiem spacerowym po Dunaju. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień (25.08.2019 niedziela):
Po śniadaniu zwiedzanie Budapesztu: Plac Milenium, zamek Vajdahunyad, Wzgórze Zamkowe – najbardziej reprezentacyjne miejsce w Budapeszcie, Zamek Królewski - siedziba węgierskich królów; kościół Św. Macieja, Baszta Rybacka. Przejazd na Wzgórze Gellerta, wznoszące się nad płynącym poniżej Dunajem.
Ok. godz. 15:00 przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Chorwacji.

3 dzień (26.08.2019 poniedziałek):
Po śniadaniu nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Ludbreg (Msza Św.) i całodzienny przejazd przez Chorwację do Bośni i Hercegowiny. Wieczorem przyjazd do Medugorje, zakwaterowanie w Pensjonacie, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień (27.08.2019 wtorek):
Wczesne wejście na Górę Objawień – Podbrdo (Brdo Ukazanja). Powrót na śniadanie, Przejazd na wycieczkę do Mostaru (Stary Most, Meczet, Dom Turecki). Wieczorem obiadokolacja i przejście na nabożeństwo, Mszę Św. i wieczorną Modlitwę. Powrót na nocleg.

5 dzień (28.08.2019 środa):
Po śniadaniu przejazd do Dubrownika (perła Adriatyku, miasto św. Błażeja) – zwiedzanie starego miasta z przewodnikiem, czas wolny, Msza Św. Wieczorem przejazd na obiadokolację i nocleg

6 dzień (29.08.2019 czwartek):
Po śniadaniu przejazd i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Vepric (Chorwackie Lourdes) na Riwierze Makarskiej - Msza Św. Przyjazd do Splitu (miasto św. Dujama) i zwiedzanie: Pałac Dioklecjana (jednego z największych prześladowców Chrześcijan): Wieża, Katedra św. Dujama w byłym mauzoleum Dioklecjana – miejsce, które odwiedził Jan Paweł II w 1998 r.. Przejazd do Trogiru i krótkie zwiedzanie miasta dwóch Janów: Bramy Miejskie, Katedra św. Laurencjusza, Loggia Miejska. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień (30.08.2019 piętek):
Po śniadaniu przejazd i nawiedzenie Sanktuarium Marija Bistrica (Chorwacka Częstochowa -wizerunek Matki Boskiej Bystrzyckiej, Msza Św.). Dalszy przejazd do Polski. Przyjazd na miejsce w godz. nocnych.

 

Cena: 1590 złotych /os.

 Cena obejmuje:

 • Przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, WC, DVD, barek,
 • 6 noclegów w hotelach i Pensjonatach (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)
 • 6 śniadań i 6 obiadokolacji
 • Opieka pilota wycieczek zagranicznych
 • Rezerwacje Mszy Św. - każdego dnia przewidziany jest czas na Mszę Świętą
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 Cena nie obejmuje:

 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych (Medugorje, Dubrownik, Mostar, Split, rejs statkiem
  po Dunaju), słuchawki, wjazdy do miast – ok. 60 eur/os. (zbierane w autokarze)
 • Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
 • Dodatkowych ubezpieczeń (kosztów leczenia chorób przewlekłych

Informacje:

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
2. Dokumenty potrzebne w podróży – ważny dowód osobisty. NA PIELGRZYMKĘ NIE JEST WYMAGANY PASZPORT.
3. Pamiętamy również o zabraniu dokumentów i lekarstw.
4. Warto ze sobą zabrać małe radio UKF ze słuchawkami, o częstotliwości odbierania 86-108 Mhz.
5. Należy zabrać ze sobą nakrycie głowy (ochrona przed słońcem), małe składane krzesełko.
6. W Medugorje można kupować za euro.

 

drukuj-nowy   kalendarz-nowy
drukuj   rezerwuj
Początek strony