Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

suprasl-2019

Termin: 27-28.08.2019

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę na Podlasie do następujących miejsc: Tykocin – Białystok – Supraśl – Kruszyniany – Święta Góra Grabarka – Pratulin – Kostomłoty – Kodeń – Jabłeczna

1 dzień (27.08.2019 wtorek):
Wyjazd ok. godz. 2:00. Nocny przejazd na Podlasie. Ok. godz. 8:00 przyjazd do Tykocina i zwiedzanie Wielkiej Synagogi z XVII wieku, rynku w Tykocinie z pomnikiem hetmana Stefana Czarnieckiego, kościoła parafialnego pw. Świętej Trójcy i zamku (z zewnątrz). Dalszy przejazd do stalicy Podlasia – Białegostoku i zwiedzanie Kościoła Miłosierdzia Bożego (Msza Św.), w którym znajduje się relikwie Błogosławionego ks. Michała Sopoćko (spowiednik św. Faustyny Kowalskiej, założyciel Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego). Krótki spacer po centrum: Pałac Branickich, Rynek Kościuszki, Kościół Farny, Cerkiew św. Mikołaja w Białymstoku. Przejazd do Supraśla i zwiedzanie Cerkwii – Monasteru Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Jana Teologa oraz zwiedzanie Muzeum Ikon w Supraślu (bilet normalny 15zł/os., bilet ulgowy 8zł/os.). Przejazd do wioski Bohoniki – zwiedzanie meczetu tatarskiego i zapoznanie się z historią i symboliką Islamu. Przejazd do tatarskiej wioski Kruszyniany, wejście do meczetu i na cmentarz tatarski. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w Bielsku Podlaskim – obiadokolacja i nocleg.

2 dzień (28.08.2019 środa):
Dalszy przejazd do miejscowości Grabarka. Tłumnie odwiedzana przez Pielgrzymów Święta Góra Grabarka to centralne miejsce kultu prawosławnych żyjących w Polsce (Cerkiew z ikonami, Góra Krzyży). Zwiedzanie Klasztoru na Świętej Górze Grabarce z piękną drewnianą cerkwią i górą usłaną krzyżami. Dalszy przejazd do Pratulina i zwiedzanie Sanktuarium Męczenników Podlaskich. Przejazd do Kostomłotów, gdzie znajduje się jedyna na świecie cerkiew i parafia neounicka. Po południu przyjazd do Kodnia i Msza św. w bazylice – Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia – Matki Jedności. Obiad w Domu Pielgrzyma. Na koniec przejazd do Jabłecznej i zwiedzanie Monasteru św. Onufrego.  Przyjazd na miejsce po północy i zakończenie pielgrzymki.

Cena: 430 złotych /os.

 Cena obejmuje:

  • Transport komfortowym i klimatyzowanym autokarem
  • Opieka pilota-przewodnika
  • Zakwaterowanie – 1 nocleg w hotelu (pokoje 2-,3-osobowe z łazienkami)
  • Obiadokolacja w pierwszym dniu
  • Śniadanie i obiad w drugim dniu pielgrzymki
  • Ubezpieczenie: NNW, KL

 Cena nie obejmuje:

  • Kosztów biletów wstępów do zwiedzanych obiektów
  • Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie

 

drukuj-nowy   kalendarz-nowy
drukuj   rezerwuj
Początek strony