Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

malta-2019

Termin: 19-26.10.2019

Zapraszamy Państwa na wyspę, gdzie Św. Paweł spędził 3 miesiące, zanim udał się w dalszą drogę do Rzymu. Pobyt apostoła wywarł na Malcie niezatarte piętno – ukształtował jej religijne i kulturowe oblicze na wiele lat. Proponujemy pokazać Państwu religijne dziedzictwo, historie oraz kulturę podczas pielgrzymowania po tej wyspie oraz wycieczki, które przybliża Państwu niezwykle bogata przeszłość Malty.

1 dzień 19.10.2019 sobota:
Zbiórka na lotnisku Katowice-Pyrzowice ok. godz. 5:30, odprawa bagażowo – biletowa i wylot w godzinach porannych. Przylot na miejsce na Maltę, przejazd na południe wyspy do miejscowości Marsaxlokk – czas wolny. Przejazd do Blue Grotto – możliwość przepłynięcia łódką do groty (uzależnione jest to od warunków pogodowych). Po południu przyjazd do hotelu i odpoczynek. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

2 dzień 20.10.2019 niedziela:
Po śniadaniu przejazd do Trójmiasta-Senglea, z której będziemy podziwiać widok na Grand Harbour, przejście do Birgu, Spacer uliczkami starego miasta, Pałac Inkwizycji, zwiedzanie kościoła konwentualnego św. Wawrzyńca – Msza Św. Po południu rejs statkiem po Wielkim Porcie. Odpoczynek i pobyt w miejscowości Marsascala. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień 21.10.2019 poniedziałek:
Śniadanie. Przejazd do Valletty – Ogrody Barrakka z pięknym widokiem na "Trzy Miasta" i Wielki Port. Zobaczymy tez Auberge Castille, con-katedrę św. Jana Chrzciciela a w niej grobowce rycerzy ,Wielkich Mistrzów  oraz obrazy Caravaggia. Kościół św. Pawła Rozbitka,w którym znajdziemy relikwie. Msza Św. Spacer po ulicach Valletty, przejście pod Fort San Elmo -z zewnątrz (ewentualnie wejście do Pałacu Wielkich Mistrzów). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień 22.10.2019 wtorek:
Po śniadaniu wycieczka do Mellieha (bardzo ważne sanktuarium dla pielgrzymów w którym był św. Jan Paweł II) - Msza Św. Przejazd do Mosty słynącej z kościoła o jednej z największych kopuł na świecie. Przejazd do egzotycznego ogrodu S. Anton. Po południu czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień 23.10.2019 środa:
Po śniadaniu przejazd do portu Cirkewwa i rejs promem na wyspę Gozo. Zwiedzanie megalitycznej świątyni Ggantija, przejazd do Victorii, głównego miasta Gozo, wejście do Cytadeli. Następnie wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej w Ta'Pinu - jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych. Msza Św. Przejazd do Dwejry słynącej z tzw. "wewnętrznego morza". Przy sprzyjających warunkach pogodowych możliwość przepłynięcia pod skałę zwaną Fungus, czyli Grzyb. Zakończenie wizyty na wyspie w miejscowości Xlendi, słynącej z pięknej zatoki. Po drodze możliwość degustacji miejscowych wyrobów oraz zakupu miejscowego rękodzieła. Powrót do portu w Mgarr, przepłynięcie na Maltę powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień 24.10.2019 czwartek:
Po śniadaniu zwiedzanie Mdina - stara stolica Malty położona na malowniczym wzgórzu, z którego rozpościera się wspaniała panorama na całą wyspę. Przejście do Katedry, Msza Św. Zwiedzanie Muzeum przy Katedrze. Przejście do punktu widokowego. Spacer po przepięknych uliczkach Mdiny zwanej też Milczącym Miastem. Przejście do Rabatu, zwiedzanie kościoła św. Pawła -  Msza Św. Grota św. Pawła, w której Apostoł znalazł schronienie po rozbiciu statku, katakumby św.Pawła. Przejazd na klify Dingli. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień 25.10.2019 piątek:
Po śniadaniu dla chętnych całodzienna wycieczka na kolejną wyspę Comino (dodatkowo płatne 25 Eur/os.). Przepłynięcie łodzią. Niezamieszkana wyspa słynie ze swojej Błękitnej Laguny. Możliwość kąpieli w lazurowej wodzie, spacer po wyspie wśród niezwykłej roślinności zwanej makią. Powrót łodzią na Maltę. Dodatkową atrakcją będzie przepłynięcie wśród skał tworzących groty, zatoczki. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

8 dzień 26.10.2019 sobota:
Po śniadaniu przejazd na lotnisko, odprawa biletowo-bagażowa. Wylot z Malty w godzinach przedpołudniowych. Przylot na miejsce do Pyrzowic. Odbiór bagaży i zakończenie pielgrzymki w godzinach popołudniowych.

Cena: 3500 złotych /os.

 Cena obejmuje:

 • Przelot samolotem na trasie Katowice / Wrocław – MALTA – Katowice/ Wrocław, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 20 kg i mały bagaż podręczny
 • Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Malty
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***, w pokojach dwu i trzy osobowych z łazienkami
 • Wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji
 • Pilot - Przewodnik w jęz. polskim
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie KL i NNW

 Cena nie obejmuje:

 • Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu promem na Wyspę Gozo, rejs statkiem turystycznym po dwóch portach, opłaty za przewodnika, słuchawki, opłaty turystyczne związane z realizacją programu –  ok. 120 Euro/os. (płatne na miejscu)
 • Wycieczki fakultatywnej - rejs na Wyspę Comino – dla chętnych dodatkowo 25 Euro/os.
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów rezygnacji – 3,2% wartości imprezy

Informacje:

 • Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Napoje do kolacji są dodatkowo płatne.

 

drukuj-nowy   kalendarz-nowy
drukuj   rezerwuj
Początek strony