Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ateny-wypoczynek-2018

Termin: 03-10.10.2020

Grecja – to ekscytująca kraina słońca, morza i starożytnych ruin, skąpanych w olśniewającym egejskim świetle, która od stuleci budzi zachwyt turystów. Zapraszamy na wspólną podróż po miejscach, gdzie święty Paweł rozpoczynał działalność misyjną na kontynencie europejskim. Zapraszamy do podróżowania śladami Apostoła Narodów.

DZIEŃ 1 (3.10.2020 sobota)
Zbiórka uczestników we wczesnych godzinach porannych (ok. 3:00), Msza Św. i przejazd przez Polskę, Czechy, Słowację, Węgry. Przyjazd na obiadokolację i nocleg (1) do Serbii.

DZIEŃ 2 (4.10.2020 niedziela)
Po śniadaniu przejazd do Grecji. Przyjazd do FILIPPI – pierwszego miejsca związanego z działalnością św. Pawła na greckiej ziemi. To tu powstał pierwszy w Europie Kościół Chrześcijański. W Filippi zobaczymy tereny wykopaliska archeologicznych w miejscu dawnego miasta rzymskiego: bazyliki, łaźnie, akropol oraz więzienie, w którym osadzeni byli św. Paweł i Sylab. Odwiedzimy także prawdopodobne miejsce chrztu Lidii, która  ugościła Pawła, Tymoteusza i Sylaba. Msza św. w Filippi przy źródle. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu (2).

DZIEŃ 3 (5.10.2020 poniedziałek)
Po śniadaniu przejazd do miejscowości KALAMBAKA. Wizyta w pracowni ikon, możliwość zakupu pamiątek, następnie zwiedzanie METEORÓW (w niezwykłej scenerii, na szczytach sterczących pionowo brył skalnych mieści się zespół 24 klasztorów Meteora, zaliczanych do najcenniejszych zabytków sztuki bizantyjskiej przełomu XIV i XV wieku). MSZA ŚW. PLENEROWA w Meteorach. Po południu wypoczynek na plaży Morza Egejskiego. Wieczorem obiadokolacja, nocleg (3).

DZIEŃ 4 (6.10.2020 wtorek)
Po wczesnym śniadaniu przejazd do ATEN. Msza św. i zwiedzanie: ateński Akropol – starożytny ośrodek kultu religijnego (Odeon Herodosa Attykusa, Świątynia Ateny Nike, Propyleje, Partenon, Erechtejon), Teatr Dionizosa, Świątynię Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana, Starożytny Stadion Olimpijski – miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich, Ogrody Narodowe, Parlament. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicach Agii Theodori, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg (4).

DZIEŃ 5 (7.10.2020 środa)
Po śniadaniu wizyta w kolejnym miejscu związanym z obecnością św. Pawła – KORYNCIE. Zobaczymy ruiny starożytnego miasta i miejsce, gdzie Apostoł miał przemawiać do mieszkańców miasta. Msza plenerowa w ruinach
w Koryncie.  Kolejnym miejscem, które odwiedzimy będą MYKENY.  W tym liczącym 3,5 tysiąca lat mieście znajdują się ruiny jednego z najstarszych miast i pałacu, do którego prowadziła słynna Lwia Brama. W niewielkiej odległości
od niego znajdzie się wspomniany przez J. Słowackiego grób Agamemnona – tryumfatora spod Troi. Po wizycie w Mykenach, przejedziemy do EPIDAUROS – miejsca, gdzie znajduje się jeden z cudów sztuki architektonicznej starożytnych Greków. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg (5).

DZIEŃ 6 (8.10.2020 czwartek)
Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie DELF – jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Grecji, centrum kultu Apollina. Postój w TERMOPILACH (miejsce słynnej bitwy z Persami) przy pomniku Leonidasa. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Leptokarii (nad morzem) na obiadokolację i nocleg (6).

DZIEŃ 7 (9.10.2020 piątek)
Po śniadaniu przejazd do SALONIK – miasta, w którym św. Paweł spędził 3 tygodnie i z którego musiał uciekać posądzony o działanie przeciw państwu. Zwiedzanie: łuk tryumfalny cesarza Galeriusza, pomnik Aleksandra Wielkiego i Arystotelesa, rzymskie i średniowieczne budowle, przepiękne świątynie bizantyjskie oraz starą dzielnicę Kastro i słynną białą wieżę pozostałą po władaniu  Wenecjan. Najważniejszym dla naszej pielgrzymki zabytkiem jest jednak kościół św. Demetriusza z V wieku. Msza św. w kościele polskim. Czas wolny na zakup pamiątek. Wieczorem przyjazd do hotelu w Serbii, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg (7).

DZIEŃ 8 (10.10.2020 sobota)
Po śniadaniu całodzienny przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację i Czechy.  Wieczorem obiadokolacja w restauracji na Węgrzech. Przyjazd na miejsce późnych godzinach nocnych.

 

Cena: 1000 złotych + 300 euro

 Cena obejmuje:

 • Przejazd autokarem turystycznym wysokiej klasy z WC, DVD, barkiem i klimatyzacją.
 • 7 noclegów w hotelach klasy turystycznej (2 noclegi tranzytowe w Serbii, 5 noclegów w Grecji) – pokoje 2- i 3–osobowe z łazienkami,
 • 7 śniadań w hotelach i 8 obiadokolacji
 • Opieka pilota wycieczek zagranicznych
 • Rezerwacje Mszy Św. - każdego dnia przewidziany jest czas na Mszę Świętą
 • Ubezpieczenie KL  i NNW
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • Kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, płatne wjazdy do miast, słuchawki, przewodnicy lokalni –  100eur/os.
  (zbierane w autokarze)
 • Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
 • Dodatkowych ubezpieczeń (kosztów leczenia chorób przewlekłych.

Informacja:

Kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, płatne wjazdy do miast, słuchawki, przewodnicy lokalni –  100eur/os. (zbierane w autokarze).

 

drukuj-nowy   kalendarz-nowy
drukuj   rezerwuj
Początek strony